401 0

Zdrowe i niebanalne kanapeczki bezglutenowe

Sezon na nowalijki rozpoczęty!!!

Co zrobić by dzieci chętniej sięgały po zdrowe przekąski?. Jak przemycić cenne witaminy, skoro jedyne co słyszymy to blee…, ,,nie będę tego jadł’’, ,,nie lubie’’- mamy na to radę. Okazuje się, ze większość z naszych pociech to wzrokowcy, czyli ,,jedzą oczami’’, dlatego też przygotowaliśmy kilka propozycji na zdrowe i niebanalne kanapki.

Oczywiście bazą jest  nasz bezglutenowy chleb z dodatkiem zakwasu jaglanego: ciemny, jasny, jasny z ziarnami oraz bezglutenowe bułeczki- wybór należy do Was.

Przy okazji pamiętajcie, że pieczywo to również ważny element w naszej diecie dostarcza nam  węglowodanów będących źródłem energii, błonnika, antyoksydantów, oraz witamin z grupy B dotyczy to przede wszystkim chlebów na zakwasie, wiadomo przecież nie od dziś, ze zakwas to najcenniejszy i najzdrowszy składnik pieczywa, a pieczywo + nowalijki = to bez wątpienia trafne i pyszne połączenie.

Przygotowanie takiego posiłku to zaledwie 5 minut pracy więcej, a w zamian gwarantujemy, że kanapeczki znikną w ekspresowym tempie.
Spróbujcie sami!!


Komentarze

Zostaw komentarz