Wyeliminowanie glutenu z diety wymuszone jest albo nietolerancją w postaci genetycznej choroby autoimmunologicznej czyli celiaki albo alergią. Dla niektórych są to bolesne zmiany, a zapach ciepłych, białych bułeczek jest niemal niemożliwy do zniesienia. Z czasem jednak osoby, które pozbyły się glutenu ze swojej diety zaczynają widzieć pozytywne korzyści wprowadzonych zmian, nie licząc oczywiście poprawy stanu zdrowia. Co takiego może nas zaskoczyć, kiedy wyeliminujemy ze swojego codziennego jadłospisu gluten?

Po 1- Energia!

Nie każdy wie, że produkty o wysokiej zawartości węglowodanów bardzo często powodują ospałość, zmęczenie oraz zupełny brak energii. W związku z tym, że glutenu najwięcej znajdziemy w takich produktach jak właśnie wyroby piekarnicze (przede wszystkim z jęczmienia i pszenicy), ich odstawienie powoduje dość nagły powrót do formy. Ograniczone możliwości menu sprawiają też, że częściej sięgamy po warzywa i owoce, które dodatkowo napędzają nas do działania.

Po 2 - Smaki!

Dieta bezglutenowa może kojarzyć się z drastycznym ograniczeniem wszystkiego co dobre, mimo tego, że w rzeczywistości jest to doskonała okazja do poznania nowych smaków! Poszukiwanie zamienników i alternatyw dla zakazanych produktów sprawia, że mamy okazję do znacznego urozmaicenia naszego codziennego menu w sposób kreatywny i odważny. Bardzo często osoby na diecie bezglutenowej interesują się również dietą wegańską lub wegetariańską, która jest dla nich pozytywnym zaskoczeniem i przynosi same korzyści.

Po 3- Piękna skóra!

Nawracające problemy skórne najczęściej wiążemy z czynnikami zewnętrznymi oraz stosujemy doraźne środki zakupione w drogerii lub przepisane przez dermatologa w aptece. Bardzo często okazuje się jednak, że problem leży tak naprawdę nie w naszym otoczeniu, a w naszym wnętrzu. Nieprawidłowa dieta szkodzi w efekcie również naszej diecie i dopiero zmiana nawyków żywieniowych przyniesie wyczekiwaną ulgę. Brak glutenu sprawia, że cera pozbawiona jest wyprysków, promienieje i sprawia, że wyglądamy na młodych, wypoczętych i pełnych energii.

Po 4- Finezja w kuchni!

Bezglutenowe gotowanie niektórym może kojarzyć się z jedzeniem zieleniny, rezygnacją z ukochanych potraw i wszelkich smakołyków, które będą z tęsknoty śnić się nam po nocach. Nic bardziej mylnego! Dzięki szerokiej ofercie bezglutenowych produktów można jeść zwyczajne kanapki, robić schabowe lub cieszyć się słodkim deserem. To wszystko pozwoli nam z czasem coraz lepiej zaznajomić się z bezglutenową kuchnią i wprowadzać w życie coraz śmielsze pomysły.

Po 5- Propagowanie zdrowego trybu życia!  

Zmiany, które będą zachodzić w naszym organizmie na pewno zainteresują naszych znajomych z pracy, rodzinę i przyjaciół. Nic więc dziwnego, że będą chcieli poznać tajemniczy sposób na nasz młody wygląd, pełnię energii oraz pozytywne nastawienie. Dzięki temu, że zdradzimy swój sekret może nasi najbliżsi również chętnie zmienią swoje menu, a tym samym my przyczynimy się do ich zdrowego i szczęśliwego życia.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Produkt dodany do listy życzeń