1)     Dozowanie składników

2)     Mieszanie

3)     Formowanie kęsów

4)     Wypiek

5)     Krojenie i pakowanie

Chleb bez glutenu to pieczywo na zakwasie jaglanym, który sami przygotowujemy. Mąka, woda, oraz odpowiednie warunki - to proces   fermentacji , w wyniku którego powstaje nasz zakwas.

W pierwszym etapie produkcji chleba, Ciastowy przygotowuje wszystkie składniki, waży je, zgodnie z ilościami   zawartymi w recepturze. Następnie składniki są mieszane- mieszadło  powoli łączy je formując ciasto. Ciastowy kontroluje cały proces dba o to, aby wszystkie składniki idealnie się połączyły tworząc jednolitą i  gładką masę.

W kolejnym etapie ciasto trafia do maszyny, która dzieli je na porcje i nadaje im odpowiedni kształt. Tak uformowanie porcje, czyli kęsy ciasta trafiają do foremek, następnie do garowni.

Garownia to miejsce, w którym stworzone są idealne warunki wilgotności i temperatury w których ciasto dojrzewa i   rośnie szczelnie wypełniając foremkę. Piecowy pilnuje czasu i obserwuje rozrost ciasta, a gdy wielkość kęsów jest już prawidłowa trafiają one do rozgrzanego pieca. Podczas wypieku w odpowiednich warunkach temperaturowych zaczyna tworzyć się skórka, chleb bez glutenu zyskuje charakterystyczne słomkowe zabarwienie, a miękisz  staje się zwarty i mocny, powstaje bochenek pysznego i świeżego pieczywa. Po odpowiednim czasie piecowy wyciąga chleb bezglutenowy, a po piekarni rozchodzi się  aromatyczny zapach. Gdy bochenki ostygną  zostaną skrojone i zapakowane po czym trafią  na nasze sklepy firmowe.

 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Produkt dodany do listy życzeń